KAYSO’da TÜBİTAK TEYDEP Destekleri Anlatıldı

14 Temmuz 2023

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), TÜBİTAK ve TÜBİTAK TEYDEB işbirliğinde, TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek'in katılımı ile üyelerimize yönelik "TÜBİTAK TEYDEP Destekleri" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Genel Sekreteri İsmail Tartuk, KAYSO Akademi faaliyetleri kapsamında üyeleri bilgilendirmeye yönelik toplantılar düzenlemeye devam ettiklerini belirterek, “Bu toplantılarımızın amacı da bir farkındalık oluşturmak ve işletmelerimizin devlet desteklerinden daha fazla yararlanmasını sağlamaktır. İşbirliklerinden dolayı Abdullah Gül Üniversitemize ve TÜBİTAK’a teşekkür ediyor, toplantımızın verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Abdullah Gül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Evren Mutlugün ise, devlet tarafından TÜBİTAK TEYDEB kanalı ile ciddi imkanlar sunduğunu belirterek, “Bu desteklerin nihai hedefi, şehrimizi ve ülkemizi yüksek katma değer vurgusu ile daha yukarılara çıkarmaktır. Biz de TÜBİTAK desteklerinden sanayicilerimizin haberdar olmalarını ve daha etkin bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak amacı ile böyle bir organizasyon düzenledik. Ev sahipliklerinden dolayı Kayseri Sanayi Odamıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Daha sonra sunumlarını yapmak üzere kürsüye gelen TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, TÜBİTAK TEYDEB olarak her sektörden her firmaya destek olmaya çalıştıklarını belirterek, “TEYDEB olarak ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini destekliyoruz. Bunun yanında girişimcilik ve üniversite sanayi iş birliğini destekliyoruz. Geçen yıl hibe olarak 1,3 milyar lira destekte bulunduk. Bu yılki bütçemiz 1,9 milyar lira. Siz yeter ki proje üretip, bize başvurun, biz desteğe her zaman hazırız” dedi.

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Selek daha sonra proje destek başvurusu, desteklerin değerlendirilmesi, destek miktarları gibi katılımcılara sunum eşliğinde ayrıntılı bilgiler verdi.

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek’in sunumuna ulaşmak için tıklayınız!

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler