AZERBAYCAN ALAT SERBEST EKONOMİK BÖLGESİ TANITIM TOPLANTISI

06 Haziran 2023

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 7 Haziran 2023 Çarşamba günü, 10.00-12.00 saatleri arasında, Ankara Sanayi Odası'nda, Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Alat Serbest Ekonomi Bölgesi’nin, 2020 yılında Bakü'de Hazar Denizi kıyısında yer alan Alat yerleşim alanında ticaret ve lojistik merkezi olarak kurulduğu, toplamda 858 hektar alana sahip olan bölgenin 198 hektarı kapsayan ilk bölümü 2022 yılında işletmeye geçtiği, bölgenin stratejik bir konumda bulunması nedeniyle Azerbaycan'ın petrol dışı sektörlerine yerli ve yabancı yatırım çekmeyi hedeflediği ifade edilmiştir.

Ayrıca söz konusu bölgede faaliyet gösterecek olan yatırımcılara KDV, stopaj, kurumlar vergisi ve kişisel gelir vergisi muafiyeti, kar transferinin serbest bırakılması gibi avantajlar sağlanacağı vurgulanmıştır.

Katılımın düşünülmesi halinde, aşağıda belirtilen internet adresinde yer alan kayıt formunu doldurması gerektiği belirtilmiştir.

Kayıt formu: https://www.aso.org.tr/form/alat-serbest-ekonomik-bolgesi-afaz-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-316

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler