Başkan Büyüksimitci: "4. OSB Kayseri'nin İhtiyacını Karşılayacak"

17 Mayıs 2023

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Tarım Bakanlığı'ndan onayı alınan 4. Organize Sanayi Bölgesi'nin, Kayseri'nin ihtiyacı olan sanayi alanlarını karşılayacağını söyledi.

4. Organize Sanayi Bölgesi için çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Kurulacak olan OSB'nin şehrin ihtiyacını karşılayacağını aktaran Başkan Büyüksimitci, "Bilindiği gibi Kayseri'de 4. OSB kurulmasıyla ilgili çalışmaları yürütüyorduk. Son olarak geçtiğimiz günlerde Tarım Bakanlığı'ndan beklediğimiz onay geldi. OSB'nin kurulmasında en zorlu viraj oydu bizim için. Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ve Mehmet Özhaseki Bakanımız başta olmak üzere bu konu ile ilgilenen, emek harcayan herkese teşekkür etmek istiyorum. Kayseri'nin ciddi ihtiyacı olan ve çok ciddi bir talep olan sanayi alanlarının genişletilmesiyle ilgili bir dönemeci geçmiş olduk. Kayseri - Sivas karayolunun 25. kilometresinde, Bünyan'a 19 kilometre mesafede, sağlam zemin üzerine yapılacak olan OSB'mize bin 400 civarında sanayicimiz tarafından ciddi bir talep geldi. İlk fazını planlandığı şekli ile tamamladıktan sonra önümüzdeki aylarda inşallah 2. ve 3. fazlarda genişleme alanlarıyla ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Şuan itibariyle 'bismillah' demiş durumdayız. Kayseri'nin ihtiyacı olan sanayi alanlarıyla ilgili ihtiyacı en azından şimdilik karşılayabileceğimiz 4. Organize Sanayi Bölgemiz şehrimize ve sanayicilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Firmaların talep yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyüksimitci, "Özellikle bu organize sanayi bölgesi 'yeşil organize sanayi bölgesi' dediğimiz çevreye duyarlı organize sanayi bölgesi olacak. Burada katma değeri yüksek, ileri ve orta teknoloji düzeyinde yatırımların olmasını arzu ediyoruz. Bu yatırımcılarımıza öncelik vereceğiz. Burada hedeflenen sektörlerimiz özellikle makina, raylı sistemler, yenilenebilir enerji teknolojileri, kompozit ve yeni nesil malzemeler, sağlık teknolojileri ve yüksek teknoloji medikal teçhizat ve cihazlar sanayi, elektrik elektronik, optik, otomasyon cihaz ve ekipman sanayi ve en önemlisi de savunma ve mühimmat sanayi ile ilgili firmalarımızı burada öncelikle görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler