ÜSAİV Genel Kurulu KAYSO’da Gerçekleştirildi

30 Nisan 2023

Üniversite Sanayi Araştırma İş Birliği Vakfı (ÜSAİV) Genel Kurulu Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Başkanlık divanı oluşturulduktan sonra 2022 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Yönetim ve denetim kurulunun ibrasının ardından yeni genel kurul üyelerinin seçimine geçildi. Daha sonra yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ve denetim kurulunun seçimi yapıldı.

Genel kurul sonrası açıklama yapan Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, üniversite sanayi işbirliğine ciddi önem verdiklerini açıklayarak, "Sanayiciler olarak bizim üniversitelere ve kıymetli hocalarımıza çok ihtiyacımız var. Bu yüzden sanayimizi ilgilendiren birçok konuda üniversitelerimizle beraber hareket ediyoruz. Her zaman üniversite sanayi işbirliğini artırmanın gayreti içerisinde olduk. Bunun da meyvelerini alıyoruz. İşbirliklerimizi daha da geliştirerek, inşallah hep birlikte güzel projelere imza atacağız” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Özkan ise, “Vakıf olarak işbirliği içerisinde birçok projeye imza attık. Bu işbirliği önümüzdeki projeler için de bizim için bir fırsat. Özellikle odalarımız bu iş birliğine fedakarca katkılarda bulunuyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler