"Bu zor günleri dayanışma içerisinde atlatacağız"

16 Şubat 2023

Türkiye yüzyılda bir görülecek deprem felaketi yaşadı. Tarihi felakette 10 ili vuran deprem sonrası Kayseri’de Organize Sanayi Bölgesi Kriz Koordinasyon Merkezi kuruldu. Kayseri olarak tüm belediyeler, Oda ve Borsalar, OSB’ler ve hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan yardımlar koordineli bir şekilde deprem bölgelerine gönderiliyor.

Bu zor günleri dayanışma içerisinde hep birlikte atlatacağımıza vurgu yapan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Devletimizin gücü her şeye kadir ama millet olarak bu birlikteliği göstermek de çok önemli. Bu gibi zor günlerde birlik ve beraberliğimizi göstermek, hep birlikte kenetlenmek, bizleri mutlu ediyor. Bu zor günleri dayanışma içerisinde hep birlikte atlatacağız” dedi.

Yardımda bulunan sanayici ve işadamlarına teşekkür eden Başkan Büyüksimitci, “Kayseri olarak depremiz daha ilk saatlerinden itibaren çok hızlı bir şekilde organize olduk. Sanayici ve işadamlarımızın tüm halkımızın ciddi bağışları var. Hepsinden Allah razı olsun. İnşallah yaralarımızı hep birlikte hızlı bir şekilde saracağız” diye konuştu.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler