KAYSO Geri Dönüşüm İhtisas OSB İçin Ön Talep Topluyor

26 Ocak 2023

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, üyelerinden gelen talep üzerine, Geri Dönüşüm İhtisas OSB kurulması için ön talep topladıklarını açıklayarak, “Yeterli talebin oluşması halinde, kuruluş çalışmalarına başlanılacaktır” dedi.

Başkan Büyüksimitci açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Sıfır atık politikası çerçevesinde geri dönüşüm sektörü giderek önem kazanmakta ve Türk ekonomisine büyük bir katma değer oluşturmaya devam etmektedir. Sektör, yeşil dönüşüm sürecinin sürdürülebilirliği açısından günümüzde önemli bir aktör haline gelmiştir.                

Sektörde faaliyet gösteren üyelerimiz, geri dönüşüm firmalarının meskun mahal içerisinde faaliyet göstermelerinin mümkün olmadığını ve organize sanayi bölgeleri içerisinde de atık yönünden bazı sorunlar yaşadıklarını dile getirerek, ilimizde Geri Dönüşüm İhtisas OSB kurulması talebinde bulunmuşlardır.

Toplanılan atıkların ekonomik, modern ve çevre duyarlılığı yüksek tesisler tarafından geri kazanılmasının sağlanması amacıyla; tekstil, kâğıt, plastik, metal, cam ve benzeri sektörler başta olmak üzere atıkların geri dönüşümü kapsamında Odamızın girişimleri ile Geri Dönüşüm İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanmaktadır.

Ön talepler 25 Ocak 2023 Çarşamba gününden itibaren alınmaya başlanılacak olup, yatırım yapmak isteyen sanayicilerimiz Odamıza müracaatta bulunabileceklerdir. Yeterli talebin oluşması halinde, kuruluş çalışmalarına başlanılacaktır"

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler