“Kayseri Model Fabrika’nın Diğer Model Fabrikalara Örnek Olması Gurur Verici”

28 Aralık 2022

Kayseri Model Fabrika 2022 yılı Değerlendirme Toplantısında konuşan Başkan Büyüksimitci, Kayseri Model Fabrika’nın diğer model fabrikalara örnek olmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Model Fabrika (KMF) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve KMF Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile "Kayseri Model Fabrika 2022 Yılı Değerlendirme ve 2023 Yılı Planlama" toplantısı yapıldı.

Kayseri Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantının başında Kayseri Model Fabrika Genel Müdürü Salih Yalçın çalışmaları hakkında bir sunum yaparak, katılımcıları bilgilendirdi.  

Toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, Kayseri Model Fabrika’nın birçok açıdan diğer model fabrikalara örnek olduğunu belirterek, “Yönetim olarak konuyu sahiplenmeniz model fabrikanın başarısı açısından çok önemli. Bizle de KMF ile sürekli iletişim halindeyiz. Burası tüm model fabrikalara arasında örnek bir fabrika. Gerek üniversite sanayi işbirliğinizi gerekse kurumsal yapınızı diğer illere örnek gösteriyoruz. Burada ki başarıdan bizlerde çok mutlu oluyoruz” dedi.

KMF’nin başarılı çalışmalarından son derece memnun olduklarını ifade eden Prof. Dr. Ar, “Sizin başarınız bize cesaret veriyor. KMF birçok iyi uygulamaya imza atıyor. Ben Yönetim Kurulu başta olmak üzere, Genel Müdürümüze ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Model Fabrika (KMF) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise, Kayseri Model Fabrika’nın diğer model fabrikalara örnek olmasının gurur verici olduğunu ifade ederek, “Çalışanlarımız çok gayretli. Kurulum aşamasında çok zorlandığımız noktalar oldu ama bugün geldiğimiz noktada, diğer model fabrikalara örnek olmak gurur verici bir durum. Türkiye’nin ana problemi verimlilik. Bizde Kayseri’de bu sorunu model fabrikamız aracılığı ile aşmaya çalışıyoruz. Hizmet alan firmalarımızla bire bir görüşüyoruz. Ciddi memnuniyet var. Bu da bizi mutlu ediyor. Bakanlığımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler