“KalDer Kurumsallaşma Yolculuğunda Çok Kıymetli Paydaşımızdır”

20 Ekim 2022

KalDer Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nin 8’incisi bu yıl “Geleceğe Açılan Kapı” teması ile düzenlendi. Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen zirvede açılış konuşması yapan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, sanayicilerin kurumsallaşma yolculuğunda KalDer’in kıymetli bir paydaş olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

KalDer ofisinin Kayseri Sanayi Odası hizmet binasında olduğunu ve kendilerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Büyüksimitci, “Sanayi Odamızın ve sanayicilerimizin KalDer’le tanışıklığı sadece 2014 yılında başlamadı. Öncesinde de yıllarca KalDer Merkezle mesaimiz oldu, sanayicilerimizden KalDer üyesi olanlar oldu, Sanayi Odası olarak da özellikle stratejik plan konusunda eğitimler aldık” dedi.

Kurumsallaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Büyüksimitci, “Sürdürülebilirliğin, yeşil mutabakatın, dijitalleşmenin konuşulduğu günümüzde yapısal şekilde bu tür yolculuklara çıkmak için en önemli unsurun kurumsallaşmak olduğuna inanıyorum. Bu yönde de güveneceğiniz kurumlardan birinin de KalDer olduğunu düşünüyorum. Odamızda Yeşil Dönüşüm Ofisi, Dijital Dönüşüm Ofisi ve Verimlilik Koordinasyon Ofisi ile sanayicilerimize bu yolculuklarında hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunların kesiştiği en önemli nokta olan yönetim kalitesi konusunda da yanımızda KalDer’i görüyoruz” diye konuştu.

Rekabet endeksi sıralamasında Türkiye’nin 140 ülke arasında 68’ci sırada,  üretim maliyet endeksinde ise 90’ıncı sırada olduğunu açıklayan Büyüksimitci, 2030 yılına kadar dijitalleşme ve yeşil mutabakat kapsamında ülke olarak istenen gelişmeleri yakalayamazsak, batı ile aramızdaki puan farkının açılacağını belirterek, bu manada kurumsallaşmanın önemli olduğunu söyledi.

KalDer’in etkinliklerine Oda olarak her türlü desteği verdiklerini belirten Büyüksimitci, zirvenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, toplantının tüm katılımcılara ve şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler