TÜRKİYE - MALTA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

21 Haziran 2019

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Malta Cumhurbaşkanı Sn. Marie Louise Coleiro Preca’nın ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyareti vesilesiyle DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi tarafından, Malta Ticaret Odası’nın iş birliği ile 23 Ocak 2019 Çarşamba günü İstanbul’da saat 12:00’de “Türkiye-Malta İş Konseyi Toplantısı” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Malta Cumhurbaşkanı Sayın Marie Louise Coleiro Preca ve Malta Turizm Bakanı Sayın Konrad Mizzi’nin onurlandırmasıyla gerçekleşecek söz konusu toplantıya, çeşitli sektörlerden Malta firmalarının katılımı beklenmekte olup, bu firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkânının olacağı belirtilmiştir.

Şu anda toplam 1.3 milyar dolarlık Türk yatırımının olduğu Malta’da denizcilik, turizm, eğitim, havacılık, lojistik, sağlık hizmetleri, inşaat ve yapı malzemeleri, altyapı, bilişim ve iletişim teknolojileri ve yaşam bilimleri alanlarında yatırım ve iş birliği fırsatlarının bulunduğu bilgisi verilmiştir. 

Turizm, eğitim, inşaat, lojistik ve yapı malzemeleri gibi sektörlerden Malta firmalarının katılacağı İş Konseyi toplantısının programı ve etkinliğin gerçekleşeceği mekân bilgisinin bilahare iletileceği ifade edilmiştir.
Malta ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik hareketliliğe önemli ivme katacak söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden firmaların aşağıda yer alan kayıt formunu 18 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Kayıt formu: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/842/12187 

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

 

Detaylı bilgi için:
İlgili Kişi: Başak Doyum, DEİK Avrupa İş Konseyleri Koordinatörü
Tel: 0212 339 50 90
E-posta: bdoyum@deik.org.tr

 

16.01.2019

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler