ARAP - AFRİKA KONFERANSI

21 Haziran 2019

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ‘2. Arap-Afrika Konferansı ve İş Kadınları Fuarının, “Kadın Girişimcileri Destekleyerek Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerine Ulaşmak” temasıyla, 13-15 Şubat 2019 tarihlerinde, Fas Kralı Altıncı Mohammed’in himayesinde, Sanayi İhracatı Gelişimi için Arap Birliği tarafından, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) işbirliğinde Fas’ın başkenti Marakeş’te düzenleneceği bildirilmiştir.

Fas Hükümeti, Arap Ülkeleri Teşkilatı, Afrika Birliği, Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu başta olmak üzere birçok "Uluslararası Kuruluş" tarafından destekleneceği ve Konferansta, kadınlara teknik destek sağlanması, eğitim ve esnek kredi imkanı yaratılması, iş gücü piyasasında yeni oluşan sektörlere hükümet desteği sunulması ile suistimalden korunma yolları ile ilgili konulara yer verileceği belirtilmiş olup, etkinlikte sanayi sektöründe Arap Afrika Kadınlarının iş uzmanlarına erişimini, kapasite geliştirme ve iş eğitimi merkezlerini geliştirme konularının da ele alınacağı bilgisi verilmiştir.

Etkinliğe İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerinden katılımcıların beklendiği belirtilmiş olup, etkinlik esnasında Arap ve Afrika iş kadınları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirileceği ifade edilmiştir. Etkinliğe ilişkin broşür ekte yer almakta olup, konuyla ilişkin detaylı bilgi için UNIDO Yatırım ve Teknoloji Teşviki Ofisi Başkanı Dr. Hashim Hussein (Tel: +973 17536881/104, e-mail: h.hussein@unido.org  , a.barhoumi@unido.org ) ile temasa geçilebilmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

 

25.01.2019

İlgili Dökümanlar

Döküman Adı Dökümanı Aç Dökümanı İndir

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler