“Yakaladığımız Bu Güçlü Büyümede Sanayi Sektörü Önemli Rol Oynadı”

21 Haziran 2019

Türkiye ekonomisinin 2017 yılında yüzde 7,4 oranında büyümesini değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye'nin sanayi sektörü öncülüğünde büyük bir başarıya imza attığını belirterek, “Yakaladığımız bu güçlü büyümede sanayi sektörü önemli bir rol oynamıştır” dedi.

 

Yıllık yüzde 7,4 büyüme rakamı ile Türkiye'nin G20 ekonomileri içinde birinci sırada yer aldığını belirten Başkan Büyüksimitci, büyümede katma değeri yüzde 9,2 artan sanayinin lider rolünün sürdüğünü görmenin, ülkemizin geleceği açısından son derece umut verici olduğunu söyledi.

Bu büyümenin kalıcı ve sürdürülebilir olmasının son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Büyüksimitci, “Aslında bu güçlü büyüme rakamları, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte devletimizle iş dünyamızın birlikte ortaya koyduğu performansında bir sonucudur.  Devletimizin üretim, ihracat ve yatırıma verdiği destekler, önümüzdeki süreçte büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır. Sanayi öncülüğünde yüksek büyümeyi sürdürülebilir kılacak adımların atılmaya devam edilmesi halinde, Türkiye'nin ufkunun açık olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

2017 yılı büyüme rakamlarının iş camiasına umut ve moral verirken, kriz söylentisi yayanlarında beklentilerini boşa çıkardığını belirten Başkan Büyüksimitci, aynı zamanda bu büyümenin Türkiye ekonomisinin güçlü ve istikrarlı yapısını görmezden gelerek kredi notunu düşüren uluslararası kuruluşlara da önemli bir cevap olduğunu sözlerine ekledi.

 


11:18, 30.03.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler