DİJİTAL YOL SİTESİ YAYINDA

08 Eylül 2022

Sayın Üyemiz,

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’nden alınan yazıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve UNDP tarafından yürütülen "Dijital Yol" projesi pilot çalışmaları, Ajansın da yer aldığı 6 ajans sorumluluk bölgesinde uygulandığı belirtilmektedir.

Proje ile birlikte ülkemizde imalat sanayi ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin dijitalleşme seviyesinin artırılması, dijital dönüşüm ekosistemine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Bugüne kadar proje kapsamında pilot olarak belirlenen 6 ajans bölgesinde dijitalleşme ve dijital dönüşüme yönelik olarak eğitim programlan düzenlenmiş, 30 adet firmaya birebir danışmanlık hizmeti sağlanmıştır.

Proje kapsamında ayrıca www.dijitalyol.org adresi üzerinde çalışan KOBİ Dijitalleşme Platformu faaliyete geçirilmiştir. Söz konusu KOBİ Dijitalleşme Platformu bünyesinde;

• Çevrimiçi dijital olgunluk değerlendirme rnodülü,

• Dijitalleşme yönelik farkındalık artırıcı içerikler,

• KOBi'lere dijitalleşme tedarikçisi öneri sistemi,

• Yerli Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) galerisi,

•Dijitalleşmeye yönelik fon ve destek programlan duyurulan

gibi çeşitli özellikler bulunmaktadır, Platformun fayda ve imkanlarının Türkiye'de yaygınlaştırılması bakımından gerek dijitalleşmeyi amaçlayan KOBİ'ler gerekse dijitalleşme hizmeti sağlayan işletmeler yönünden kullanıcı tabanının artırılması önem arz etmektedir.

Bu kapsamda TR72 Bölgesi'nde faaliyet gösteren, üretim yapan işletmelerin yanı sıra dijitalleşmeye yönelik ürün  ve hizmet sağlayan ve hizmet olarak yazılım (SaaS) ürünleri olan firmaların platforma kayıt olmaları önem arz etmekte olup, detaylar ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ek: Dijital Yol Platformu için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler