Meclis Başkanımız Özkaya, Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına Katıldı

20 Haziran 2019

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında Nevşehir’in Ürgüp İlçesinde gerçekleştirildi.

 

Toplantı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın ev sahipliğinde düzenlendi. İç Anadolu illeri valileri, belediye başkanları, rektörleri ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıya Odamızı temsilen Meclis Başkanımız Abidin Özkaya katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Bakanlığın 81 ilde 3 farklı toplantı gerçekleştirdiğini, kadınlar gençler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen yaklaşık 150 toplantıya 12 bin kişinin katıldığını açıklayarak, 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında kurulun özel ihtisas komisyonlarının çalışmalarını tamamlayarak hazırladıkları raporları Kalkınma Bakanlığına sunduklarını söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri ile biraya geldiklerini ve komisyon üyelerinin 11. Kalkınma planıyla ilgili görüş ve düşüncelerini aldıklarını ifade eden Bakan Elvan, daha sonra tarım komisyonu ile de aynı şekilde bir araya geldiklerini belirtti.

11. Kalkınma Planı Hazırlık Çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Bakan Lütfi Elvan, “tüm bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızın plana katkı sağlamasını daha da artırmak amacıyla Bakanlığımız bünyesinde bir web sayfası oluşturduk. Bu sayfa üzerinden vatandaşlarımız kalkınma planı ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktardılar, önerilerini sundular. 20 binin üzerinde vatandaşımız kapsamlı bir şekilde plana yönelik görüşlerini ve düşüncelerini aktardı. Buda bizi ziyadesi ile memnun etmiştir” diye konuştu.  

 


11:47, 16.04.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler