DEİK Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

20 Haziran 2019

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK)'in Olağan Genel Kurulu T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve DEİK Başkanı Nail Olpak'ın ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Saçmacı ve  Dış Ticaret Fuarlar AB ve Uluslararası İlişkiler Birim Sorumlusu Tolga Gökşen’de katıldı.

Türk özel sektörüne dış ekonomik ilişkileri yürütme imkanı sunmak ve ihracatı artırmak için kurulan DEİK'in tüm çalışmalarını desteklediğini belirten TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Kuruluşundan bu yana DEİK'in faaliyetlerine katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kurucu 96 kuruluşu, 137 ikili iş konseyi, 5 sektörel iş konseyi ve 2 özel amaçlı iş konseyiyle DEİK çok önemli hizmetlere imza atıyor. Biz de yurtdışında gittiğimiz her yerde iş adamlarımızın DEİK çatısı altında gerçekleştirdikleri tüm faaliyetlere destek oluyoruz" diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, DEİK'in kuruluşundan 28 yıl sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni bir yapıya kavuştuğunu belirterek, "Cumhurbaşkanımızın tereddütsüz talimatı ve destekleri sayesinde yeni DEİK doğmuş oldu. Bugün baktığımızda DEİK daha dinamik ve daha vizyoner bir yapıya büründü. DEİK dünya genelinde Türk iş dünyası adına çok önemli bir görevi yerine getiriyor” dedi.
DEİK Başkanı Nail Olpak ise, DEİK'in yeniden yapılandırılması adına ortaya koyduğu vizyon ve kıymetli katkıları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

 


01:08, 24.04.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler