ORAN Yönetim Kurulu Toplantısı Sivas’ta Gerçekleştirildi

20 Haziran 2019

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Sivas’ta yapıldı.

 

Toplantıya ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci katıldı.

Toplantıda konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, 11. Kalkınma Planı kapsamında yapılan çalışmalara değinerek, Nevşehir’de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla yapılan toplantıda hem yerel hem genel idareye ilişkin; bölge valileri ile sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini paylaştıklarını söyledi.

Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda altyapı hizmetlerine ağırlık verildiğini söyleyen Yurtnaç, "Diliyorum ki daha gelişmiş, daha müreffeh daha huzurlu bir ülke için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı olarak tanıtıma önem verdiklerini ve özellikle de turizme yönelik çalışmalar yapıldığını aktaran Yurtnaç, "Yakın zamanda Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde Uluslararası Sivas Kış Turizmi Kongresi yapıldı. Şimdi ise bölgeye yapılacak olan otel ile ilgili fizibilite çalışmaları yapılıyor. Bir diğer husus ise bölgenin geleceğini ilgilendiren sağlık turizmi. Kayseri, Yozgat ve Sivas’ta sağlık potansiyelini öne çıkarmalıyız. Özellikle Yozgat’a yapılan şehir hastanesi ve yeni havaalanı ile turist sayımızı artırmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

 


02:35, 26.04.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız