Başkanlardan KAYSO’ya Tebrik Ziyareti

09 Haziran 2022

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, 2021 yılı İSO İlk 500 şirket arasına giren Odamız üyesi 18 firmayı tebrik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, İSO sıralamasında Kayseri’nin 18 firması ile üstün bir başarı gösterdiğine vurgu yaparak, “Her yıl iyi bir konumdayız ama bu yılın bir özelliği var. Türkiye’deki tüm iller sıralamasında genelde yedinci sekizinci sırada olurduk, bu yıl çok şükür altıncı sıradayız. İkinci 500’de de inşallah açıklandığında göreceğiz, Kayserili firmalarımızın üstün başarıları devam edecek. Tabi bu hakikaten Kayseri’mizdeki birlik beraberliğin, iş çözme anlayışının ürünü. Sanayicinin önü açılırsa neler yapabileceğinin göstergesidir” dedi.

Başkan Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanlarına sanayici ve iş insanlarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Başkan Büyüksimitci, “Sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, desteğinizi her zaman hissediyoruz. Dördüncü organize sanayi bölgesiyle ilgili de çalışmalarımızı yakinen takip ediyorsunuz. Onu da hızlandırmak için elimizden geleni hep birlikte yapacağız. Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İSO sıralamasına giren 18 Kayserili firma ile gurur duyduklarını ifade eden Kayseri Büyükşehir belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’nin hep böyle güzelliklerle, olumlu anılmasından dolayı gurur duyuyoruz, keyif alıyoruz. Kayseri’miz aidiyet duygusuyla sahiplenilecek yegâne şehirdir. Kayseri, ülkemizin olmazsa olmazıdır. Şehrimizin de ülkemizin de insanımızın da kıymetini bilmeliyiz. Sizler de bizlerin gururusunuz, İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı çalışmada ilk 500’e 18 firmamızın girmiş olması bizleri sevindirir, gönlümüz daha fazlasını arzu eder. İlk 500’ün ardından ikinci 500’de de inşallah bir o kadar da bekliyoruz” diye konuştu.

Pandemi dönemini Kayserili iş insanlarının adeta fırsata çevirdiğini söyleyen Büyükkılıç, şunları söyledi:“Mazeretlere sığınmadı, üreten oldu, ihraç eden oldu, fedakârlık sağlandı. Bizler, sizler dayanışma içerisinde o süreci de kendi şartlarında en iyi şekilde geçirmeye gayret ettik. Birliğin, beraberliğin bereketini gördük. Buna katkı sağlayan siz başkanlarımızı, özelde de belediye başkanlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Başkan Büyükkılıç, yapılacak olan dördüncü organize ile sera organize sanayilerinin de Kayseri’ye büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak, “İnşallah dördüncü organizemiz yolda, birkaç ay sonra tamamen olgunlaşır ve 6 ay içerisinde de hak sahiplerine tahsis edilmeye çalışılır. Sanırım bin 200 civarında başvuru var. Elhamdülillah bu durum Kayseri’mizin, üretken, yenilikçi anlayış sergileyen bir yaklaşım içerisinde olduğunu gösterir. Sera organizemizin de ilan edildiğini sizlerle paylaşırız” şeklinde sözlerini tamamladı.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız