TR - ALMAN TSO ALMANYA - ÇİFTE VERGİLENDİRME ANLAŞMASI

28 Mart 2022

Sayın Üyemiz,

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 01 Nisan 2022 Cuma günü saat 16.00’da "Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında gelir üzerinden alınan Vergilerde Çifte vergilendirmeyi ve vergi kaçakçılığını önleme anlaşması" hakkında zoom platformunda bilgilendirme toplantısı yapılacağı belirtilmiştir.

1985 yılına dayanan ve Türkiye Cumhuriyeti ile Federal Almanya arasında imzalanan "Çifte Vergiyi Önleme Anlaşması"nın 2011yılında iki devlet arasında yenilenmiş olduğu vurgulanmış olup, bahse konu anlaşmanın temel amacının, vergi adaleti sağlamak, çifte vergilendirmeyi ortadan kaldırarak uluslararası ekonomik ilişkileri geliştirmek, vergi kaçırmayı önlemek ve hukuki kesinlik kazandırmak olarak ifade edilmiştir.

İki ülke arasında iş yapan ve bilhassa son dönemlerde Türkiye'den Almanya'ya yatırım yapan Türk iş insanlarını yakından ilgilendiği ifade edilen bu konu hakkında Prof. Dr. Funda Başaran Yavaşlar ile iş birliği içinde bilgilendirme yapılacağı bildirilmiştir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız