KAYITLI İSTİHDAM YARATMA PROJESİ HİBE PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

08 Şubat 2022

Sayın Üyemiz,

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.’den alınan yazıda, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB)'nın Dünya Bankası ile yürütmekte olduğu ve AB 'nin Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Desteği (FRIT II) kapsamında AB hibesi ile fonlanan Kayıtlı Istihdam Yaratma Projesi Hibe Programı 17 Aralık 2021 tarihinde Projenin web sayfası olan https:// kayist.org/   aracılığıyla ilan edildiği belirtilmektedir.

Söz konusu Hibe Programı ile TKYB, toplam 70.000.000 Avro tutarındaki hibe desteğini firmaların uzun süreli istihdam yaratmalarını teşvik etmek ve bu amaçla yapacakları ilave yatırımlan fonlamak için kullandıracaktır. Hibe başvurularının sunulması için kapanış tarihi 28 Şubat 2022 (saat 17.00)'dir. Hibe ile ilgili Başvuru Rehberi ve diğer bilgilendirici dokümanlara https://kayist.org/teklif-cagrisi-dokumanlari/basvuru-rehberi-ve-basvuru-dokumanlari bağlantısı üzerinden; ve potansiyel başvuru sahiplerinden gelen sorular ve cevaplarına https://www.kayist.org/sikcasorulan-sorular bağlantısı üzerinden erişilebileceği bildirilmektedir.

Bunlara ilaveten Hibe Programı'na başvuracaklar için 17 Şubat 2022 saat 14:00 da çevrimiçi  Ankara-Konya-Kayseri-Mersin-Adana illeri için bilgilendirme toplantısı planlandığı ifade edilmekte olup, detaylara https://www.kayist.org/duyurular link adresinden ulaşılabileceği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler