ENGELLİ İSTİHDAMI İLE İLGİLİ İŞKUR DANIŞAN GÜNLERİ HK.

24 Ocak 2022

Sayın Üyemiz,

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden alınan yazıda, 50 ve üstü işçi çalıştıran işletmelerin İş Kanununun 30. maddesi uyarınca % 3 oranında engelli çalıştırma yükümlülüğü maddesi kapsamında sorun yaşanmaması ve idari yaptırım ile karşı karşıya kalmamasını teminen Kayseri Çalışma ve İş Kurumu Engelli İş Koçluğu Branşı olarak 2022/Şubat ayından başlayarak engelli istihdamı hususunda özel çalışmalar yapmayı planladıkları belirtilmektedir.

Bu kapsamda; her ay iş arayan engelli bireyler Kuruma davet edilerek, işgücü piyasası, engelli istihdamı mevzuatı, iş arama becerileri, iş ahlakı, iş etiği konularında eğitimlere tabi tutulacağı  ve eğitimi başarı ile tamamlayan iş arayan engelli bireyler sertifikalandıracak olup, engelli kontenjan açığını kapatmak isteyen ya da engelli istihdam etmek isteyen işverenlere her ayın son Perşembe günü "Engelli İş Arayan - İşveren" görüşmeleri gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Engelli kontenjan açığını kapatmak isteyen ya da engelli çalıştırmak isteyen üyelerimizin, Kayseri Çalışma ve İş Kurumu Engelli İş Koçları ile iletişime geçebileceği ve detayların ekte yer aldığı hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

EK: Bilgi notu için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler