MODEL FABRİKA EĞİTMENİ YETİŞTİRME PROGRAMI

21 Ocak 2022

Sayın Üyemiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda, Bakanlık koordinasyonunda kurulan ve faaliyetlerini yürütmekte olan Model Fabrikalarda, imalatçı KOBİ'ler başta olmak üzere işletmelere yalın ve dijital dönüşüm alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin sağlandığı belirtilmektedir.

İlgili hizmetler, tam ve yarı zamanlı eğitmen ve danışmanlar aracılığıyla yürütülmektedir. Bu kapsamda, Model Fabrika Eğitmen havuzunun genişletilmesi önem arz etmekte olup Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) iş birliğinde Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Programı hayata geçirilmiştir.

Eğitim programını başarıyla tamamlayan eğitmenler; Ankara, Bursa, Konya, Kayseri, Gaziantep, İzmir, Mersin ve Adana illerinde yer alan sekiz Model Fabrikanın faaliyetlerinde görev almak üzere eğitmen havuzunda yer alacaktır. Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Programı başvuruları, 10 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek olup başvuru için https://anket.tubitak.gov.tr/mfbasvuru  bağlantısındaki formun doldurulabileceği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ek: Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Programı Bilgi Dokümanı ve Duyurusu için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler