KAYSO’dan Gazeteciler Cemiyeti'ne Ziyaret

20 Haziran 2019

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinin iletti.

 

Yönetime gelen Başkan Veli Altınkaya ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eden KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, "Çok yoğun gündemler yaşadık. Art arda hem bizim seçimlerimiz, hem TOBB’un seçimleri, hem de genel seçimleri yaşadık. Seçimler bitti, bundan sonraki hadise geçimdir. Geçim için de bizler Kayseri'de bir stratejik plan hazırlamaya çalışıyoruz, inşallah hem ticaret odamız, hem ticaret borsamızla beraber bunları zannediyorum 1-2 ay içerisinde kamuoyu ile paylaşırız” dedi.

Kayseri’nin 3 OSB ve 1 serbest bölgesi ile 4 üretim alanında ciddi üretimler yaparak, ülkemize katkı veren bir konumda olduğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, Sanayi Odası olarak bin 400 civarında üyemiz var. Sanayimiz her geçen gün gelişiyor. Bir de biliyorsunuz Kayseri'de 4. organize sanayi bölgesi planımız var. Buna bitişik olarak ihtisas organize sanayi bölgeleri oluşturmaya önem veriyoruz. Zamanı geldiğinde bunları sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.

Kayseri'de katma değerli ürün, savunma sanayi ve alt yapı konusunda atılması gereken bir takım adımlar olduğuna dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, bütün Kayseri milletvekillerinden Kayseri ortak paydasında buluşup, çalışmalarını bu yönde yapmaları konusunda talepte bulunduklarını, kendilerinin de bu sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

Başkan Büyüksimitci, Kayseri’nin ihracatta iyi bir noktada olduğunu, ilk bine giren firmalar açısından Türkiye'de büyük iller hariç Gaziantep'in ardından ikinci sırada olduklarını açıkladı. Seçimlerin beklenildiği şekilde Cumhur ittifakının galibiyeti ile bittiğini de açıklayan Başkan Büyüksimitci, Türkiye’nin önünü açık olduğunu, bundan sonra gündemin ekonomi odaklı olması gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.
KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya da, yapılan seçimlerin ülke için hayırlı olmasını dileyerek, “Hem cumhur ittifakından hem millet ittifakından seçilen milletvekillerimizin ortak paydasının Kayseri olduğunu biliyoruz. İktidarı ve muhalefeti ile birlikte oturacağız, kafa yoracağız ve inşallah çözüm yolları bulacağız. Bizim işimiz üretmektir” dedi.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mimarsinan OSB Başkanı Abdullah Oğuzbaş ise, yüksek bir katılımla seçimlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının sevindirici olduğunu belirterek, bundan sonra daha sanayi odaklı çalışmalar yürütülmesinin önemine vurgu yaptı.

KGC Başkanı Veli Altınkaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kayseri’nin sanayi ve ticaret şehri olduğunu söyledi. Kayseri basını olarak KAYSO’nun her zaman yanında olduklarını dile getiren Başkan Veli Altınkaya, “Türkiye dün bir seçim yaptı. İnşallah bu seçim hem şehrimiz açısından hem de ülkemiz açısından hayırlara vesile olacaktır. Kayseri’nin çok ciddi sorunları var. İktidar olanların ve yeni milletvekili olan vekillerimizin hem Kayseri’mizin hem ülkemizin sorunlarını aşmada destek vereceklerine inancımız tamdır ”diye konuştu.

 


12:51, 26.06.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler