KOSGEB SIFIR FAİZLİ İSTİHDAM DESTEK PROGRAMI

06 Ocak 2022

Sayın Üyemiz,

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dan (KOSGEB) alınan yazıda; İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ile Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) “2021 yılı ortalama istihdamının korunması” şartı ile; yeni istihdam edilecek personel başına 100 Bin TL geri ödemeli destek verileceği belirtilmiştir.

Mikro işletmeler en fazla 2 personel, küçük işletmeler en fazla 5 personel için destek alabileceği, 2021 yılı Kasım ayında işletmede çalışmamış personel “yeni” kabul edileceği, işletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise, destek personel başına 10 Bin TL artırımlı olarak uygulanacağı, destek kapsamında istihdam taahhüdünde bulunulan personelin işten ayrılması/değiştirilmesi durumunda, şartlara uygun yeni bir personel istihdam edilebileceği ifade edilmiştir.

“KOSGEB Sıfır Faizli İstihdam Destek Programı” başvuruları 31 Mart 2022 tarihine kadar devam edeceği ve program hakkında detaylı bilginin ekte yer aldığı hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ek 1: KOSGEB Sıfır Faizli İstihdam Destek Programı başvuru şartları için tıklayınız..

Ek 2: KOSGEB Sıfır Faizli İstihdam Destek Programı broşürü için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız