KUMSmall AVM Kayseri’ye Değer Katacak

20 Haziran 2019

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi KUMSmall AVM’nin lansman toplantısı düzenlendi.

 

Radisson Otelde düzenlenen lansman toplantısında konuşan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, bu projenin Kayseri’ye ve bölgeye çok ciddi değer katacağını söyledi.

Bu çalışmanın bir Türkiye projesi olduğunu ve ele ele verildiği zaman nelerin yapılabileceğini gösteren bir proje olduğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Burada 1 milyar dolar civarında bir yatırımdan bahsediyoruz. Bu Türkiye’nin ve Kayserinin bir gücüdür. Projenin tamamlanması ile bu rakam 1,5 milyar dolara ulaşacak. Bu çok ciddi bir rakam. Ben başta bu projeye her türlü altyapı ve üst yapı desteğini veren Büyükşehir Belediyemize, Kocasinan Belediyemize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kayserimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kayserinin 6 bin yıllık bir ticaret geçmişine sahip olduğunu vurgulayan Başkan Büyüksimitci, “Kayseri olarak bizim en büyük özelliğimiz ticareti doğru ve dürüst yapmayı seven bir nesilden geliyor olmamız. Bizde onu devam ettirmeye çalışıyoruz. Kendi babamızın da bize nasihati, “ticarette en önemli şey itibardır” şeklinde olmuştur. O itibari hiçbir zaman yere düşürmemeye çalışıyoruz. İnşallah buraya gelen yatırımcılarımız çok mutlu olacaklar. İş yapmanın ötesinde çok ciddi dostluklar kuracağız” diye konuştu.

Başkan Büyüksimitci, Kayseri sanayi Odası olarak bu projeye ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek sözlerini tamamladı.  

 


02:05, 28.06.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız