KTO, KAYSO ve KTB 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Yıldönümünde Meydanda Nöbetteydi

20 Haziran 2019

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, verilen destansı mücadele bir kez daha unutulmadı. TOBB’a bağlı meslek teşekkülleri olarak Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan anma törenlerinde demokrasi çadırı ile yerini aldı.

 

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KTB Başkanı Recep Bağlamış başta olmak üzere Oda ve Borsa Meclis Başkanları, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Odalar ve Borsa üyelerinin ziyaret ettiği çadırda, meydandaki vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütü tarafından düzenlenen hain darbe girişiminde Türk Milleti'nin hainlere büyük bir ders verdiğini dile getirerek, "15 Temmuz’da hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah bizleri bir daha böyle kahpe bir girişim ile karşılaştırmasın. O gün Türk milleti ferasetli bir şekilde yaklaşarak vatanın kutsal ve bölünmez olduğunu bir kez daha ispatlamış; Devletin bekasına, bayrağımıza, ezanımıza, bağımsızlığımıza göz diken hainlere karşı büyük bir ders vermiştir. Milli irade tecelli etmiştir. Türk milleti,  milli iradenin dışında hiçbir gücü kabul etmeyeceğini göstermiştir. Hani deriz ya 'her şer de bir hayır vardır' diye. Bu şer de bizim kutsallarımıza karşı gelmeye çalışanlara Milletimizin gücünü göstermiştir. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 15 Temmuz hain darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Allah böyle devlet ve millet düşmanlarına fırsat vermesin. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman her türlü engeli aşarak düşmana karşı geleceğimizi unutmamalıyız. Rabbim, Türkiye Cumhuriyeti’ni kâinatın sonuna kadar tam bağımsız olarak payidar etsin. #birliktegüçlüyüz." ifadelerini kullandı.

Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür eden KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, "Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize de hayırlı uzun ömürler nasip eylesin. 2 yıl önce 15 Temmuz’u hatırladığımızda bir milletin, birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğimizi gösterdik. Tüm dünya bizleri büyük bir şaşkınlıkla izledi. Türk Milleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tanka, tüfeğe ve uçağa karşı iman gücüyle, vatan aşkıyla bunu gösterdi. Rabbim bir daha böyle hainlikler göstermesin. İnşallah vatanımızı ve milletimizi bu tür durumlara sokmasın. Şuan da yeni bir hükümet sistemimiz var. Bunun da en büyük önemi bana göre bu tür darbelere tamamen engel olacak inşallah. Rabbim daha güzel günlerde birlik ve beraberlik içerisinde olmayı nasip etsin" diye konuştu.

KTB Başkanı Recep Bağlamış ise,  Türk milletinin, vatan söz konusu olduğunda hiçbir engeli tanımadığını ve ezip geçtiğini ifade ederek, “  Türk Milleti ve devletimiz inşallah kıyamete kadar var olacaktır.  15 Temmuz'u hepimiz yaşadık. Bu büyük milleti oyuna getiren hainler o gece milletimize kurşun sıktılar. Ama onlar, bu ülkenin tek sahibinin Türk Milleti olduğunu unuttular. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, bu alçak darbe girişimine karşı dünyada bir örneği daha görülmemiş gözü karalılıkla karşı koyan, kahramanlık destanı yazan yüce Türk Milletine şükranlarımızı arz ediyor, 15 Temmuz ve vatanı için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek hepsini ayrı ayrı minnetle anıyorum. FETÖ belasından da ülkemiz kurtuluyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ve milletimizin desteği ile o hain gece daha vahim sonuçlar olmadan darbecilere karşı milletimiz darbe yaparak atlatıldı. Allah bir daha böyle acılar ve olaylar yaşatmasın” dedi.

KTO, KAYSO ve KTB Başkanları; Kocasinan Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Talas Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çadırlarını da ziyaret ettiler.

Diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin de ziyaret ettiği Odalar ve Borsa ortak çadırında, geç saatlere kadar süren etkinlikler kapsamında şehitler için okunan dualara eşlik edildi.

 


03:55, 16.07.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız