YUSUF ÖZKAN

Özgeçmiş

1963 yılında Kayseri de doğdu.Daha sonra açık okuduğu  teknik liseden 1978 yılında ayrılarak iş hayatına genç yaşta başladı.

O dönemde Ağabeyleri tarafından kurulan plastik fıçı bidon imalatı yapan firmanın ürün nakliyesi,pazarlama,imalat,satın alma,muhasebe gibi her kademesinde görev yaptı.Yıllar için de çok değişik plastik ürünlerin üretimini yapan firma 1988 yılında arge çalışmaları neticesinde Türkiye de ilk defa mobilyalarda plastik ürünlerin kullanımını sağlayarak şimdi çok geniş bir sektör haline gelmesine vesile olmuştur.2003 yılından beri de Kayplas Plastik Mobilya Aksesuar Ve Malzemeleri San. Ve Tic. Ltd. Şti.nde Genel müdür olarak görev yapmaktadır.

2008 yılında Kayseri deki plastik firmalarını bir araya getirmek için Kayseri Plastik Sanayiler Derneğini kurdu ve o tarihten beri de kurucu başkanlığını yapmaktadır.2011 yılında Türkiye deki beş dernek birleşerek Plastik Sanayiciler Federasyonu kuruldu ve yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir. Ayrıca değişik sosyal sivil toplum teşkilatlarında da görevlerde bulundu .Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler