Enflasyonla Topyekün Mücadelede Kayseri Olarak Bizde Varız

20 Haziran 2019

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli bulduklarını ve Kayseri’deki TOBB’a bağlı Odalar ve Borsa olarak sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

 

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) enflasyonla mücadele kapsamında, programa destek veren firmalarında katılımı ile basın toplantısı düzenledi.

Kayseri sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda üç odanın ortak görüşünü açıklayan KAYSO yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “TOBB ‘a bağlı 81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) olarak, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve sonuna kadar destekliyoruz” dedi

Başkan Büyüksimitci, ekonomide dengelenme sürecinin önemli bir ayağı olan enflasyonla mücadele seferberliğinin kamu ve özel sektörün dayanışma içerisinde kısa sürede başarı getireceğinden kuşkularının olmadığını söyledi.

Enflasyonla mücadele kapsamında gerekli çalışmaları başlattıklarına vurgu yapan Başkan Büyüksimitci, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da çağrısına uyarak Kayseri’deki iş adamları ve sanayiciler olarak enflasyonla mücadeleyi sahiplenerek firmalarımızın en geniş şekilde katılması için gerekli çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu.

Programa destek veren firmaların en az yüzde 10 indirim yapacaklarını açıklayan Başkan Büyüksimitci, programa inanarak ilk günden beri milli bir duruş sergileyen tüm üyelerine teşekkür etti.

Kayserili işadamları ve sanayiciler olarak programa ellerinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaklarını açıklayan Başkan Büyüksimitci şunları söyledi; “Hükümetimiz tarafından alınan ekonomik tedbirler olsun, yapılan çalışmalar olsun bu mücadelenin başarıyla sonuçlanacağını gösteriyor. Her şeyden önce kendi devletimize ve milletimize güvenmek ve inanmak zorundayız. Bu inanç ve güvenle inşallah istihdam oluşturarak, üreterek ve pazarlayarak başaracağız. Bugüne kadar olan sıkıntıları nasıl bertaraf ettiysek enflasyonu da bertaraf edeceğiz. Bu konuda da Kayserili işadamları ve sanayiciler olarak elimizden gelen her türlü katkıyı sağlayacağız”

İş dünyasının temsilcileri olarak, enflasyonla mücadelede ekonomi yönetiminin alacağı her türlü karara destek vermeye ve elimizi taşın altına koymaya hazır olduklarını ifade eden Başkan Büyüksimitci, bu birliktelikle bu zorlu süreci geride bırakacak, yeniden istikrarlı bir büyüme sürecine gireceklerine inançlarının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ise, bu toplantının birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu belirterek, “Kayseri her zaman devletinin yanında olmuştur. Devletinin uzattığı eli hiçbir zaman boşta bırakmamıştır. Bize yakışanda budur” dedi.

Toplantıya katılan firmalar dışında daha birçok firmanın enflasyonla mücadeleye destek adına kendilerine müracaatta bulunduklarını açıklayan Başkan Gülsoy, bu mücadeleyi hep birlikte kazanacaklarını belirterek, kampanyaya destek veren tüm kesimlere teşekkür etti.

 


14:21, 12.10.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler