E.Ü ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN YARI ZAMANLI ÇALIŞABİLMESİ HK.

26 Temmuz 2021

Sayın Üyemiz,

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) arasında 05.07.2021 tarihinde imzalanan protokol gereği Erciyes Üniversitesi’nde eğitim alan uluslararası öğrencilerin Odamız üyesi firmalarda yarı zamanlı çalışma yapabilmeleri için talep toplamaya başlanılmıştır.

Bu kapsamda taleplerinize ilişkin öğrenciden gereksinim duyduğunuz hizmet türü detaylarına ait ekte yer alan formun doldurularak 06 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitime kadar Odamız 245 10 40 nolu faksına veya neroglu@kayso.org.tr mail adresine gönderilmesi hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Not: Bu işbirliği çerçevesinde çalışacak olan öğrencilerin çalışma izni, Sosyal Güvenlik Kurumu primlerinin ödenmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı gereğince üzerine düşen yükümlülükler, yabancı personel istihdamına yönelik yükümlülükler, 4857 sayılı yasadan doğacak yükümlülükler vs. tüm sorumlulukların tamamen öğrencinin çalışacağı firmaya ait olacağı, tarafların (öğrenci ile ilgili sanayici) bu hususta ayrıca anlaşma yapıp yapmamakta serbest olduğu konusunda taraftarlar mutabıktır. İş bu sözleşme hiçbir şekilde her iki tarafın da birbirine veya ilgili öğrenciye karşı herhangi bir garantörlüğü veya sorumluluğu şeklinde yorumlanamaz.     

Ek: Uluslararası Öğrenci İstihdamı İçin Talep Toplama Formu için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız