TEDARİKÇİ BİLGİLENDİRME WEBİNARI

02 Temmuz 2021

Sayın Üyemiz,

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda; Bilindiği üzere, 2010 yılında Ülkemiz ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan hükümetler arası anlaşma kapsamında başlatılan toplam dört reaktörden oluşacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) kurulmasına yönelik çalışmaların devam etttiği, 3 Nisan 2018'de santralin birinci ünitesinin, 9 Nisan 2020'de ise ikinci ünitesinin reaktör binasının inşasına başlandığı, ilk ünitenin 2023 yılına kadar, diğer ünitelerin ise birer yıl arayla 2026 yılı sonuna kadar inşasının tamamlanarak elektrik üretmeye başlamasının planlandığı belirtilmektedir.

Akkuyu NGS'nin kurulumuna yönelik ihaleler, santralin sahibi ve işletmecisi Akkuyu Nükleer A.Ş. ile santralin ana yüklenicisi olan Türk ve Rus şirketleri ortaklığında kurulan Titan2-IC İçtaş İnşaat A.Ş. tarafından Rosatom (Rus nükleer enerji devlet şirketi) ihale kurallarına göre düzenlenmektedir. Bu çerçevede, Projede yerli katkının artırılması açısından potansiyel Türk tedarikçilerin Akkuyu NGS Projesi ve ihale kurallarıyla ilgili bilgilendirilmesi ve ana yüklenici ile bir araya getirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda, 14 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 14:00’de ülke çapında webinar programı aracılığıyla ekte taslak programı yer alan Çelik Boru, Kablo ve Kablo Tavası üretici firmalarına yönelik “Tedarikçi Bilgilendirme Webinarı”nın düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ekte yer alan Firma Bilgileri Tablosunun istekli firmalar tarafından doldurularak selim.celen@enerji.gov.tr adresine en geç 5 Temmuz 2021 tarihine kadar gönderilmesi (Bakanlık tarafından istekli firmalara katılım için gerekli bilgiler gönderilecektir) hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

Ek: Tedarikçi Bilgilendirme Webinarı için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız