TÜBİTAK'TAN PATENTLİ TEKNOLOJİLER İÇİN SANAYİYE %75'E VARAN DESTEK

Sayın Üyemiz,

Erciyes Teknopark A.Ş.’den alınan yazıda; Üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde (teknoparklarda) geliştirilen patentli teknolojilerin sanayi kuruluşlarınca edinimine ilişkin yapılan masraflar için TÜBİTAK tarafından sanayiye destek verileceği belirtilmektedir.

TÜBİTAK tarafından ikinci kez çağrıya çıkılan “Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme çağrısı (1702-Patent Lisans-2021-1)” kapsamında; patentlerin kullanım haklarını lisanslayan veya devir yoluyla kullanım haklarını tamamen sahiplenen sanayi kuruluşları, patent sahibine ödeyecekleri tutarların %75'ine kadarını TÜBİTAK'tan geri alabileceklerdir.

Lisans veya devir yoluyla alınan patentlerin uygulamasına yönelik olarak sanayi kuruluşunun, patent alınan kuruluştan yapacağı hizmet alımlarına dair harcama ve giderler de desteklenecektir.

KOBİ'ler maksimum %75'e kadar, Büyük Şirketler maksimum %60'a kadar destekten yararlanabileceklerdir.

En fazla 60 aya kadar sürebilecek destek kapsamında, maksimum 2 milyon TL destek alınabileceği, destek oranları ve detayları aşağıdaki linkten ulaşabileceği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,


TÜBİTAK Destek Çağrısı Linki: https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1702-patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi

Erciyes Üniversitesi Patent Pörtföy Linki: http://store.erciyestto.com/

Ek: Destek görseli için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız