Kayseri’den İzmir’e Battaniye Yardımı

02 Kasım 2020

Kayseri Valiliği öncülüğünde,  TOBB’a bağlı Odalar ve Borsa ile Organize Sanayi Bölgelerinden İzmirli depremzedelere ulaştırılmak üzere bir kamyon battaniye gönderildi.

Merkez Üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan ve çevre illerde de hissedilen 6,6 büyüklüğünde depremin ardından Kayseri’de de harekete geçildi. Kayseri Valiliği öncülüğünde Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi, Mimarsinan OSB ile İncesu OSB tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 2 bin 400 adet battaniye İzmir’e gönderildi. 

Kayseri’den deprem bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili açıklama yapan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, deprem bölgesine gönderilen yardımla ilgili yaptığı açıklamada, “İzmir’de yaşanan deprem felaketi hepimizi derinden üzdü. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak ve bölgedeki yaraların sarılmasına bir nebzede olsa katkıda bulunmak amacıyla Kayseri olarak hızla harekete geçtik. Kayseri Valiliğimizin öncülüğünde TOBB’a bağlı Odalar ve Borsamız ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüklerimizle koordineli bir şekilde depremzede kardeşlerimizin yanlarında olmaya çalıştık. Bu vesile ile bir kez daha tüm milletimize geçmiş olsun diyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler