TÜRKİYE - SRİ LANKA 2. DÖNEM KEK TOPLANTISI

17 Mayıs 2019

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Sri Lanka Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesi (KEK) 2. Dönem Toplantısının22-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kolombo'da gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Bahse konu toplantı sonucunda 2. Dönem KEK Mutabakat Zaptının imzalanacağı öngörülmüş olup, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile Sri Lanka Sanayi ve Ticaret, Uzun Süredir Yerlerinden Edilmiş Kişilerin Yeniden İskanı, İşbirliği, Kalkınma ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Bakanı Sayın Rishad Bathiudeen Eşbaşkanlıklarında düzenleneceği ifade edilmiştir.

Toplantı hazırlıklarında ve Mutabakat Zaptında yer almak üzere, Sri Lanka ile ticari ve ekonomik ilişkileri artırılmasına yönelik işbirliği imkanları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konulara ilişkin görüşlerinizi Ticaret Bakanlığı’na iletilmek üzere 08 Mayıs 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Odamızın 245 10 40 numaralı faksına veya yyilmaz@kayso.org.tr e-posta adresine iletilmesi hususunu,

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler