İLHAN BALOĞLU

Özgeçmiş

 

1965 yılında, Kayseri'de doğdu.

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Bölümünden 1987 yılında, Teknik Öğretmen olarak Mezun oldu ve aynı yıl Kastamonu ili Taşköprü ilçesinde, Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesinde Tesviye Bölüm öğretmeni olarak göreve başladı. 1989 yılına kadar Tesviye Atelyesi Şefi ve öğretmeni olarak görev yaptı.

1989 yılında, YÖK-Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi tarafından açılan sınavı kazanarak Erciyes Üniversitesi Kayseri Meslek Yüksekokuluna Öğretim görevlisi olarak atandı.

1990 yılında, yurt dışı eğitimini tamamlamak üzere İngiltere'ye gitti. Bradford&Ilkley Community Collage'da dil ve yüksek teknoloji eğitimi aldı. 1991 yılında Erciyes Üniversitesi'ndeki görevine tekrar dönerek Makina Bölümünün Kuruculuğunu yaptı.

1991 yılında, Erciyes Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünde, Yüksek Lisans eğitimine başladı. 1994 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Yüksek Mühendis unvanını aldı.

1997 yılında, askerlik görevini tamamladı.

1997 yılında, basınçlı kap üreticisi olan Tuğra Makina'nın kuruculuğunu ve ürünlerinin tasarım ve belgelendirme sürecini takip etti.

2011 yılında, Erciyes Üniversitesi'ndeki görevinden emekli olarak ayrıldı.

2014-2018 yılları arasında Kayseri/Melikgazi Belediye Meclis’i üyesi olarak görev yaptı.

2018 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olarak ikinci lisans derecesini aldı.

2018-2021 yılları arasında KAYSER (Kayseri Serbest Bölgesi İşletici) AŞ.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

2018-2022 yılları arasında Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili olarak görev aldı ve 2022 yılında gerçekleştirilen oda seçimleri sonucunda Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak göreve başladı ve halen devam etmektedir.

Bilgisayar Destekli Tasarım, talaşlı imalat yöntemleri, kaynaklı üretim ve basınçlı kaplar, kalite yönetim sistemleri, belgelendirme süreçleri ve standardizasyon konularında uzmanlığı olan ve ileri derecede İngilizce bilen İlhan Baloğlu, halen Tuğra Makina A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler