AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş Kuruldu

13 Mayıs 2019

 

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (AGÜ TTO) Anonim Şirketi resmen kuruldu.

 

Şirket, düzenlenen imza töreni ile Kayseri Ticaret Odası’na üye kaydını yaptırdı. Sümer Kampüsü, Rektörlük Senato Salonu’na gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nun yanısıra Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, AGÜTTO AŞ Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, hedeflerinin şehri ve ülkeyi öne çıkaran, sanayi üniversite işbirliği kapsamında yüksek teknoloji üreten şirketlerin birbirleriyle işbirliği yaptığı tematik bir Teknopark kurmak olduğunu söyledi.

Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da konuşmasında, AGÜTTO A.Ş’nin resmen kurulmasıyla birlikte yeni bir üye, yeni bir şirket kazandıklarını belirterek, ülke ekonomisine katkı sağlamanın önemine dikkati çekti.

AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin başarılı olacağına gönülden inandığını dile getiren Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de, AGÜ’nün çok genç bir üniversite olduğunu, buna rağmen kısa sürede önemli çalışmalar yaptığını belirterek, bundan gurur duyduklarını söyledi. 

AGÜ’de kısa sürede çok başarılı işlere imza atılmasının iyi okunması gerektiğini vurgulayan Başkan Büyüksimitci, “AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi’de bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve AGÜ ortaklığı ile AGÜ Sümer Kampüsü içerisinde kurmayın planladığımız Model Fabrika’nın prosedürlerini tamamladık. Planladığımız şekilde giderse önümüzdeki yıl Kayserimize model fabrikayı kazandırmış olacağız. ben AGÜ TTO’nun Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyorum. Kayseri Sanayi Odası olarak AGÜ ve şehrimizdeki diğer üniversitelerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Daha sonra imzalar atılarak AGÜTTO A.Ş’nin Kayseri Ticaret Odası’na üye kaydını yapıldı. İmzalar AGÜTTO A.Ş adına Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy tarafından atıldı.

Yeni kurulan AGÜTTO A.Ş,  Ar-Ge ve yenilikçilikle ilgili olarak kamu ve özel sektör ile işbirliği yaparak, yenilik ve ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunacak. Amaçlarından biri de üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek olan AGÜTTO A.Ş, üniversite için şirketleşme ve girişimcilik desteği sağlayacak.  AGÜTTO A.Ş, üretilen bilgi ve yapılan buluşları fikri mülkiyet kapsamında mentörlük çalışmaları, girişimcilik, lisanslama ya da sanayi işbirliği alanlarında çalışmalar yürütecek.

 


10:57, 13.12.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız