İl Ekonomi Toplantısı Vali Günaydın Başkanlığında Yapıldı

13 Mayıs 2019

 

İlimizin ekonomik durumu, mevcut potansiyeli ve devam eden kamu ile özel sektör yatırımlarının masaya yatırıldığı ‘İl Ekonomi Toplantısı’ Vali Şehmus Günaydın başkanlığında yapıldı.

 

Kayseri Ticaret Odası (KTO) hizmet binasında düzenlenen toplantıya, Vali Günaydın’ın yanı sıra, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası meclis başkanlık divanı, yönetim kurulu üyeleri ve yüksek istişare kurulu üyeleri ve Kayseri OSB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Günaydın, ülke olarak güçlü olabilmemiz için üreteni desteklememiz gerekliliğini vurgulayarak, her zaman üretenin ve ihracatçının yanlarında olacaklarını ifade etti.

Bu toplantıda sadece sorunları konuşmakla kalınmaması gerekliliğini ifade eden Vali Günaydın, “Sorunları konuşmakla kalmayıp icraata dökmemiz lazım. Burada çok güzel şeyler konuşabiliriz, çok güzel düşünceler ortaya koyabiliriz. Bunlar hayata geçmedikten sonra, ülkemize ve ilimize fayda sağlamadıktan sonra hiçbir anlamının da olmayacağını düşünüyorum. İncesu’da toplantı yaparak artık yavaş yavaş bu turları başlattık. Bugün burada benden çok sizin konuşmanızı istiyorum. Sizin yaşadığınız sorunları öğrenmek istiyorum. Bu sorunları hep birlikte ilgili makamlara süratle iletip sonuç almamız lazım. Çünkü biz biliyoruz ki Kayseri olarak çok önemli bir potansiyelimiz var. Geçmişte başardığımız çok önemli işler var. Bunları artık daha ileri noktalara taşımalıyız. Bölgelerin farklılıkları ve özelliklerine göre birtakım düzenlemeler yapılması gerekiyorsa biz bunları süratli bir şekilde alır. Sayın Vekillerimiz ve sizlerle beraber ilgili mercilere iletiriz” dedi.

Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise, yaklaşımlarından dolayı Vali Günaydın’a teşekkür ederek, Kayseri’deki Odalar ve Borsa ile birlikte birçok toplantılar yaparak ilin sorunlarını gerek TOBB’a gerekse ilgili Bakanlıklarına ilettiklerini belirtti. Özkaya, Odalar olarak sanayici ve işadamlarının sorunlarını takip ettiklerini ancak Kayseri Valiliği’nin de bu sorunları takip edecek olmasının kendilerini daha güçlü hale getirdiğini söyledi.

Kayseri’nin acilen çözülmesi gereken bazı sorunları olduğuna değinen Meclis Başkanımız Özkaya, bunlardan bazılarının havaalanı, otoban bağlantısı, hızlı tren, bölgesel teşvik yerine sektörel teşvik sistemleri ve İPART destekleri olduğunu belirterek, yerli otomobil yatırımının Kayseri’ye yapılması konusunda da Vali Günaydın’dan destek istedi.

Daha sonra sırası ile söz alan sanayici ve işadamları, yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerilerini sunmasının ardından toplantı sona erdi.

 


15:56, 26.12.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler