Meclis Başkan Yardımcımız Baloğlu, “Katma Değerli Tasarımlara İhtiyacımız Var”

10 Mayıs 2019“Tasarım Fest 19” etkinliğinde konuşan KAYSO Meclis Başkan Yardımcımız İlhan Baloğlu, sanayide katma değerli tasarımlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Endüstriyel Tasarım Kulübü tarafından “Tasarım Fest 19” etkinliği düzenlendi. 15 Temmuz Yerleşkesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç da konuşmasında, sanayideki özellikle yenilikçi fikirlerin inovatif ürünlere dönüşme sürecinde tasarım aşamalarının son derece önemli olduğunu, bu yüzden son yıllarda firmalarda tasarım merkezlerinin kurulması yönünde bir ternd oluştuğunu belirterek, etkinliği düzenleyen öğrencilere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun'un moderatörlüğünde “Tasarımdan Üretime Biçilen Roller” konulu panel ile devam etti.

Panelde, Organize Sanayi Bölge Başkanı Tahir Nursaçan, KAYSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Turkuaz Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Özkaya, birer konuşma yaptı.

KAYSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu yaptığı konuşmada, “Sanayi Odası, tasarım ve ARGE konularında destek olmak için elini sürekli taşın altında tutmaktadır.  Odamız, gençlerin ve üniversitelerin sanayiciyle buluşmasını sağlamak için her türlü gayreti göstermektedir. İhracat olmazsa olmazımızdır. Odamızda ihracata yönelmek isteyenler için düzenli eğitimler verilmekte ve cesaretlendirmeye çalışılmaktadır. Katma değerli tasarımlara ihtiyacımız var. Bilgi birikimini arttırarak algıyı güçlendirmek ve ihtiyaçlara cevap veren tasarımlar yapmak zorundayız. Hatta ihtiyaç oluşturmak da bir başka tasarımdır” şeklinde konuştu.

Panelin ardından katılımcılar öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 


11:27, 30.04.2019
 

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler