YAPI SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN MESLEK ERBABLARININ DİKKATİNE

10 Mayıs 2019

YAPI SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN MESLEK ERBABLARININ DİKKATİNE

 

Sayın Üyemiz,

Yapı sektöründe çalışan meslek erbabının mesleki niteliklerinin artırılması, iyi uygulamaların geliştirilmesi ve ürün kalitesinin artırılması için eğitilerek bilinçlendirilmesi ve bu sayede “Mesleki Yeterlilik Belgesi” alabilmelerine yardımcı olunması için proje temelli işbirliği yapılması amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında bir Protokol yapılmıştır.

Bu protokolün uygulama usul ve esaslarına göre yapılacak eğitimler için yapı sektöründe çalışanlar başvurularını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne şahsen yapacaklardır. Başvuru sırasında, “Dilekçe, Başvuru Formu, Kimlik Fotokopisi ve varsa Geçici Ustalık Yetki Belgesi” istenilecektir.

Ayrıca, Yapı müteahhitlerinin kayıtları ile şantiye şefleri ve yetki belgeli ustalar hakkında Yönetmeliğin geçici 1. maddesine göre inşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustalara idareler tarafından verilmiş olan “Geçici Ustalık Yetki Belgesi” sahibi olanlar isterlerse internet üzerinden Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü’nün http://www.csb.gov.tr/gm/meslekihizmetler/ web adresinde bulunan “Eğitim Başvuru” modülü üzerinden de (T.C. Kimlik numarası ve Geçici Ustalık Belge numarası ile) müracaat edebileceklerdir.

Başvurular branşlara göre tasnif edilecek olup, her branş için en az 12, en çok 30 kişiden oluşturulacak gruplar için eğitim organizasyonu yapılacaktır. Eğitimin yeri, günü kursiyerlere e-posta, telefon, SMS, “yazılı davet” gibi iletişim yöntemleriyle bildirilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,


Nihat MOLU
Genel SekreterEK: Dilekçe Örneği ve Başvuru Formu için tıklayınız..

 

04.05.2016

İlgili Dökümanlar

Döküman Adı Dökümanı Aç Dökümanı İndir

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler