KOBİLERE FİNANSMAN DESTEĞİ

10 Mayıs 2019

KOBİLERE FİNANSMAN DESTEĞİ

Sayın Üyemiz,

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile TOBB arasında protokol imzalanmıştır.

İmzalanan protokol kapsamında;

a) Üyelerimiz il ve ilçelerde bulunan yukarıda adı geçen bankaların herhangi bir şubesinden başvuruda bulunabilecektir.
b) Üyelerimizin kullanacağı kredinin vadesi 12 ay olup, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir.
c) Kullanılacak kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90’dır.
d) Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı destekle Kredi Garanti Fonu A.Ş.’ne ait olacaktır.
e) Üyelerimizin kullanacağı kredinin azami limiti 100.000,00 TL’dir.
f) Kullanılacak kredinin % 0,03 (onbindeüç) kadar masraf ödenecektir. 
g) KOBİ’ler TOBB Nefes Kredisi’ne başvurabilmek için öncelikle Odamızdan açıklama olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge olmadan bankalar talep kabul etmeyecektir. Daha sonra üyelerimiz bankaların talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

14.12.2016

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler