MEYBEM HİZMET KAPSAMI 35'E YÜKSELTİLDİ

10 Mayıs 2019

MEYBEM HİZMET KAPSAMI 35'E YÜKSELTİLDİ

 

Sayın Üyemiz,

Odamız Mesleki Yeterlilik Belgesi ihtiyacı olan çalışanlara destek olmaya devam etmektedir.Bu kapsamda Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen çalışanların başvurular kabul edilerek TOBB MEYBEM A.Ş. firmasının yetki alanında bulunan zorunlu mesleklerde sınav açılmaktadır.

Odamız işbirliğinde, 5 ana sektör ve 31 meslekte 30 bine yakın adayın sınav ve belgelendirme sürecini yürüten TOBB MEYBEM, hizmet kapsamını genişleterek Ek 1’deki listede yer alan 35 meslekte belgelendirme hizmeti vermeye başlamıştır.Yeni mesleklere ilişkin sınav ve belgelendirme ücret tarifesi Ek2’de sunulmaktadır

Bununla birlikte, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından MYK mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen ikinci el motorlu kara taşıtları alım-satım işini yürüten kişiler için(Galeri vb.)TOBB MEYBEM tarafından yetki alma çalışması başlatılmıştır.

Bu kapsamda Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 ve Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 olmak üzere MEYBEM tarafından bu iki meslekte, Ağustos 2018 itibariyle ikinci el ve sıfır araç alım satımı yapan ve iş makinesi alım satımı işlemi yapan üyelerimiz ve çalışanları için sınav ve belgelendirme hizmetine başlanacaktır.

Yukarıda bahsedilen 35 meslek dalında Odamıza başvurulabileceği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
          

Nihat MOLU
Genel Sekreter


EK: TOBB MEYBEM Sınav ve Belgelendirme Hizmeti Verilen Meslekler ve Kapsama Yeni Dahil Edilen Meslekler için tıklayınız..

 

09.07.2018

İlgili Dökümanlar

Döküman Adı Dökümanı Aç Dökümanı İndir

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler