KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ

10 Mayıs 2019

KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ

 

Sayın Üyemiz,

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek “KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ” protokolü 31.08.2018 tarihinde imzalanmıştır. İlgili kredinin kullanımı için Ziraat Bankası, Halk Bankası, İş Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası ile TOBB arasında imzalanan protokol kapsamında, Oda/Borsa üyeleri adı geçen bankalardan 20 Eylül 2018 tarihi itibariyle kredi kullanmaya başlayabilecektir.

Bu çerçevede;

1- “KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ” kapsamında gerçekleşecek kredi kullanımları, ilk 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık %1,85’dir.

2- Bankalar sadece KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf/komisyon/ücret talep etmeyecektir.

3- Kredi kullanmak isteyen üyelerimizin öncelikle Odamızdan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir” ibareli faaliyet belgesi alması gerekmektedir.

Konu ile ilgili olarak anılan bankalar nezdinde kredi süreçlerinde yaşanan sıkıntıların, Odamızın info@kayso.org.tr adresine bildirilmesi halinde konu ilgili makamlara iletilecektir.

Bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

21.09.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler