TOBB MEYBEM'E 33 MESLEK İLAVE EDİLDİ

10 Mayıs 2019

TOBB MEYBEM'E 33 MESLEK İLAVE EDİLDİ

 

Sayın Üyemiz,

Odamız Mesleki Yeterlilik Belgesi ihtiyacı olan çalışanlara destek olmaya devam etmektedir. Bu kapsamda Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen çalışanların başvuruları Odamızca kabul edilerek TOBB MEYBEM A.Ş. firmasının yetki alanında bulunan zorunlu mesleklerde sınav açılmaktadır.

26 Eylül 2017 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017/1 sayılı tebliğ ile 33 meslekte daha mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmiş ve belge zorunluluğu getirilen meslek sayısı 81’e yükselmiştir.

2017/1 sayılı tebliğde belirtilen ve Ek1’de yer alan meslekler için 12 aylık geçiş süreci tamamlanmış olup, 27 Eylül 2018 tarihi itibariyle söz konusu mesleklerde “mesleki yeterlilik belgesi” zorunluluğu fiilen başlatılmıştır.

Söz konusu mesleklerde sınav ve belgelendirme ücreti, 31.12.2019 tarihine kadar İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacaktır.

Birlik tarafından kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.”Metal“, “Makine”,”Otomotiv”,”Asansör” ve “Perakende sektörlerinde sınav ve belgelendirme hizmetlerine tüm hızıyla devam etmekte olup, zorunluluk getirilen yeni mesleklerde sınav ve belgelendirme konusunda belgelendirme ve yönlendirme desteği vermektedir.

Bu kapsamda zorunluluk getirilen yeni mesleklerle ilgili üyelerimizin çalışanlarının mesleki yeterlilik belgelerini almaları gerektiğinden, mesleki yeterlilik belgesi başvuruları için Odamıza müracaat etmeleri gerektiği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

   

Ek: 27 Eylül 2018 itibariyle belge zorunluluğu başlatılan meslekler için tıklayınız..

 

19.10.2018

İlgili Dökümanlar

Döküman Adı Dökümanı Aç Dökümanı İndir

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler