KİMYA, PETROL, LASTİK VE PLASTİK MESLEK STANDARDI GÖRÜŞLERİNİZE SUNULMUŞTUR

10 Mayıs 2019

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) koordinasyonunda Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik sektöründe yürütülen çalışmalar kapsamında "Plastik Şişirme Makinesi Operatörü (seviye 4), Plastik Ekstrüzyon Makine Operatörü (seviye 4), Plastik Geri Dönüşüm Elemanı (seviye 3), Plastik Geri Dönüşüm Elemanı (seviye 3), Plastik Termoform Operatörü (seviye 3) ve Plastik Şişirme Makinesi Operatörü (seviye 3)" mesleklerinde ulusal meslek standartları (UMS) hazırlanmıştır. 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununun 21/3 maddesi uyarınca yürürlükte olan meslek standartlarının en geç beş yılda bir yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir.

Söz konusu UMS'lere http://www.myk.gov.tr/guncelleme adresinden ulaşılabilmekte olup, güncelleme çalışmalarına ilişkin Odamız görüşleri talep edilmiştir.

Konu ile ilgili bilgi edinilmesi ve bahse konu UMS'lerin incelenerek, varsa güncelleme çalışmalarında kullanılmak üzere ilgili görüş ve değerlendirmelerinizin, Mesleki Yeterlilik Kurumu'na iletilmek üzere, en geç 25 Mart 2019 tarihine kadar Odamıza nbozsoy@kayso.org.tr mail adresine yada 245 10 40 fax numarasına gönderilmesi hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

11.02.2019

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler