TOBB MEYBEM EMLAK, SERVİS ARACI ŞOFÖRÜ VE KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ MESLEKİ YETERLİLİK HİZMETLERİ

10 Mayıs 2019

TOBB MEYBEM EMLAK, SERVİS ARACI ŞOFÖRÜ VE KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ MESLEKİ YETERLİLİK HİZMETLERİ

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; "Emlak Danışmanları", "Servis Aracı Şoförleri" ve "Köprülü Vinç Operatörleri" için mesleki yeterlilik ve belgelendirme kapsam genişletme çalışmalarının başlatıldığı, bu kapsamda söz konusu meslekler için Ocak 2019 itibariyle sınav ve belgelendirme hizmetinin başlatılacağı bildirilmiştir.

Bu doğrultuda, "Emlak Danışmanı Seviye 4", "Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5", "Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3" ve "Servis Aracı Şoförü Seviye 3" mesleklerinde Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) yetkilendirme süreci tamamlanmış olup, sınav ve belgelendirme ücret tarifesi ekte yer almaktadır.

Konuya ilişkin olarak;
• Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ve çalışanlarının, İl/İlçe Ticaret Müdürlüklerinden "Yetki Belgesi" alabilmeleri için, ivedilikle "Emlak Danışmanı Seviye 4" ve "Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir.
• Okullara servis taşımacılığı yapan üyelerimiz ve çalışanlarının bu faaliyete devam edebilmeleri için, taşımacılık hizmeti veren şoförlerinin "Servis Aracı Şoförü Seviye 3" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir.
• İmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin, malzeme/yük kaldırma, taşıma, istifleme süreçleri için vinç kullanan operatörlerinin "Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu çerçevede, yeni hizmet kapsamı ile ilgili olarak başvuruların Odamız tarafından alındığı hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

11.02.2019

İlgili Dökümanlar

Döküman Adı Dökümanı Aç Dökümanı İndir

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler