POSTS

Türkiye’mizin Önü Açık, Geleceği Parlaktır

2018 yılının ilk altı ayını geride bırakırken, bir kez daha sizinle beraber olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Çok yoğun geçen bir üç ayı daha geride bıraktık. Önce TOBB’a bağlı Oda ve Borsa seçimlerimizi yaptık, ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği seçimleri, ardından da milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerimizi yaptık.

Tüm seçimlerimizin ülkemize, milletimize ve işadamlarımıza hayırlı olmasını dilerken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yeniden seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. TOBB’un 74. Genel Kurulunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetimine seçilmemde başta Başkanımız Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üretimi ve sanayimizi önemseyen bir anlayış ile TOBB çatısı altında verimli çalışmalar yapacağımıza yürekten inanıyorum.

Haziran ayı içerisinde Türkiye bir genel seçimleri daha geride bıraktı. Münferit birkaç olay dışında Türkiye genelinde huzur içerisinde, demokratik bir ortamda seçimlerimizi yaptık. Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri ile Türk demokrasi tarihi açısından yeni bir döneme başlangıç yaparken, büyük ve lider ülke olma yolunda, çok önemli bir adım atmış oldu. Yeni hükümet sistemi ile birlikte Türkiye’miz her alanda daha hızlı ve daha kararlı adımlar atacaktır. Siyasi istikrarın güçlenmesi, daha güçlü bir ekonominin de önünü açacaktır. Ülkemizin istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmesi için vakit kaybetmeden yapısal reformların bir bir hayata geçirilmesi ve ekonominin ana gündem maddesi olması gerektiğine inanıyoruz. Bizde sanayiciler olarak güçlü Türkiye yolunda atılacak tüm adımlarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağız.

Saygıdeğer Üyelerimiz
Yine haziran ayı içerisinde TÜİK tarafından Türkiye’nin büyüme rakamları açıklandı. 2017'nin son çeyreğinde yüzde 7,3 büyüyen Türkiye ekonomisi 2018'in ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüyerek tarihi bir başarıya daha imza attı. Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyümesi, aynı zamanda dünyanın en yüksek ikinci büyüme rakamı olarak kayıtlara geçti. Bu büyüme ile tahminlerini aşağı yönlü revize eden uluslararası kuruluşlara gerekli cevabı vermiş olduk. Aynı zamanda ilk çeyrekte sanayimizin büyümeye yüzde 8,8 oranında katkı vermesi de bizleri son derece memnun etmiştir.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017" araştırma sonuçları da açıklandı. Bu sonuçlara göre 2017 yılı İSO ilk 500 listesinde 18 KAYSO üyemiz yer aldı. Bu rakam aynı zamanda 2004 yılından beri ulaştığımız en yüksek rakam. Ben gelecek yıllarda bu listelere daha fazla üyemizin gireceği umudumu korurken, listede yer alan tüm firmalarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Kayserimizin ihracat rakamları bir önceki yıla göre artmaya devam ediyor. 2018 yılı Haziran ayı Kayseri ihracatını geçtiğimiz yılın Haziran ayı ihracatına göre yüzde 13,58 artırdık. 2018 yılı ilk 6 aylık Türkiye ihracatı yüzde 12,16 artarken, Kayseri’miz ihracatını yüzde 19,29 artırdı. Makine ve Aksamları sektörü ihracatını ilk 6 ayda yüzde 68,99 artırarak Kayseri'de ihracatını en fazla arttıran sektör oldu. Tüm sanayici, ihracatçı ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah 2018 yılı hedefimiz olan 2,2 milyar dolara ulaşacağız.

Güçlü bir sanayi ve genç bir nüfusa sahip ülkemiz, ileriye dönük en hızlı kalkınacak ülkelerin başında geliyor. Geleceğe ümitle bakıyoruz. Türkiye'mizin önü açık, geleceği parlaktır. Sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyor, tüm üyelerimize ve sanayicilerimize bol kazançlar diliyorum.

Saygılarımızla

Mehmet BÜYÜKSİMİTCİ
Kayseri Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

KAYSO AGENDA
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler