Başkanımız Büyüksimitci TV Kayseri’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

21 Haziran 2019

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, TV Kayseri’de Sözün Gelişi Programının canlı yayın konuğu oldu.

 

Programda Kayseri Sanayi Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Büyüksimitci, gazetecilerin soruları doğrultusunda gündemdeki konulara da değinde.

1 Nisan 2018 tarihinde KAYSO organ seçimleri yapılacağını hatırlatan Başkan Büyüksimitci, geçtiğimiz dönemde yönetim kurulu, meclis başkanlık divanı, meclis ve meslek komitesi üyeleri olarak bir ekip halinde çalıştıklarını ve çok güzel işlere imza attıklarını açıklayarak, önümüzdeki dönemde de Kayseri sanayisine hizmet etmek için tekrar aday olduklarını yineledi.

Seçim listelerini hazırlarken çok titiz davrandıklarını ve komitelerde bir takım değişikler olacağını açıklayan Başkan Büyüksimitci,  “Odalarda görev yapmak gönüllük esasına dayalı ve ciddi sorumluluk gerektiren bir iş. Biz bu sorumluluğumuzun farkındayız. Ekibimizle birlikte listeleri hazırlarken, hem iyi eğitim görmüş genç arkadaşlarımıza, hem de yıllarını sanayiye vermiş tecrübeli isimlere yer vermeye çalışıyoruz. Tüm sanayicilerimizle mutabık kalarak meclisimizin yüzde 40-45’ini, meslek komitelerimizin de neredeyse yüzde 50’sini değiştiriyoruz. Buralarda hiç kimse kalıcı değil. Sonuçta önemli olan Kayseri’ye ve Kayseri sanayisine bir değer katabilmektir. Bizde bunun için mücadele edeceğiz. Sanayicilerimize layık olmaya çalışacağız” dedi.

Teşvik sistemlerinden Kayseri’nin bu güne kadar yeterli oranda yararlanamadığını açıklayan Başkan Büyüksimitci, teşvik politikalarının yeniden gözden geçirilmesi durumunda Kayseri’nin ilçeleri ile birlikte çok daha iyi gelişeceğini ve çevre illere katkısının çok daha büyük olacağını söyledi.

Başkan Büyüksimitci, yerli otomobilin Marmara bölgesinin dışında yapılması gerektiğini, özellikle Orta Anadolu Bölgesinde olması gerektiğini ve Kayseri'nin bu konuda en uygun yer olduğunu ifade ederek; "Yerli otomobilde yatırımcıya gerek yok zaten yatırımcısı var. Biz bu yatırımın Kayseri’ye yapılmasını istiyoruz. Şehirde üç tane üniversitemiz var. Burada en önemli kaynak insan. Biz ciddi sayıda insan yetiştiriyoruz. Bir sanayicilik kültürümüz var. Kayseri için özel bir dosya hazırladık. Bizim kendimizi iyi anlatmamız çok önemli. Seçimlerden sonra Odalarımızla Borsamızla bu işe daha çok sarılacağız” diye konuştu.

Kayseri'nin savunma sanayisinde çok önemli bir yeri olduğunu ve bu konuda da yatırımları destekleyeceklerini ifade eden Başkan Büyüksimitci, "Üyelerimiz arasında savunma sanayisine yatırım yapan şirketler var. Seçimden sonra bu sektör için de çok ciddi çalışmalar yapacağız" şeklinde sözlerini tamamladı.

 


14:05, 23.03.2018

Paylaş

KAYSO AGENDA
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler