TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Özlem ve Rahmetle Anıyoruz”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Özlem ve Rahmetle Anıyoruz”

 Fotoğraf

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü nedeni ile yazılı bir açıklama yaparak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 80’inci yılında saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bütün yaşamını milletinin yükselmesine adamış, büyük bir komutan ve liderdi. Bizlere, bıraktığı en büyük eseri Cumhuriyeti ileri götürmek, tarihe ve O’na karşı en büyük sorumluluğumuz ve görevimizdir. Bizler de, O’nu anlayarak, O’nun çizdiği muasır medeniyet yolunda hiç durmadan ve yorulmadan yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Atatürk’ün bu ülkeye kazandırmış olduğu en büyük eserlerden birisi olan uçak fabrikasını Kayseri'de kurduğunu anımsatan Başkan Büyüksimitci, “Atatürk Cumhuriyetin ilk yıllarında Kayseri'de kurdurduğu, uçak fabrikası başta olmak üzere, dönemin en önemli sanayi tesisleriyle günümüz sanayisinin temelini atmış, sanayicilerimizin ufkunu aydınlatmıştır. Bugün bize düşen, sanayimizi gelişmiş ülkeler sevisine çıkarmak ve gelecek nesillere refah düzeyi yüksek bir ülke bırakmaktır. Türkiye’mizin aydınlık geleceğine olan inancımız tamdır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ölümünün 80’inci yılında bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.


10:22, 09.11.2018


Tüm Haberler