TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Başkanımız Büyüksimitci ORAN Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Başkanımız Büyüksimitci ORAN Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

 Fotoğraf

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2017 yılı Ağustos ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında Yozgat Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yurtnaç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arlan, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve diğer üyeler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Oran Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ilkini Mayıs ayında gerçekleştirdikleri İşadamları Zirvesi’nin ikincisini de Yozgat Valiliği öncülüğünde ORAN Kalkınma Ajansı olarak 8-9-10 Eylül tarihlerinde düzenleyeceklerini söyledi. Vali Yurtnaç, “Yaklaşık 100’e yakın iş adamını misafir edeceğiz. İş adamlarımıza OSB, havaalanı, hızlı tren gibi yeni artılarıyla Yozgat yatırım ortamının tanıtımını yapıp, orta ve uzun vadede iş adamlarımızın yatırım yapması için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Bölge olarak tarımdan elde edilen katma değeri artırmak adına ORAN Kalkınma Ajansı’nın çeşitli çalışmalar yaptığını vurgulayan Vali Yurtnaç, “Tıbbi aromatik bitkilerin çiftçiyle tanıştırılması adına yürütülen çalışmaların başında Çayıralan ilçesinde lavanta, Akdağmadeni ilçesinde de salep ekimi gelmektedir. Çayıralan’da ilk yıl hasatları alınmış olup buğdaya göre 10 kat daha değerli olacak şekilde çiftçilerimiz gelir elde etme imkanına sahip olmuşlardır. Akdağmadeni’nde ise salep tarlada kültüre alınarak çiftçilerimizin tarımsal faaliyet olarak ekim ve hasat çalışmaları yapmaları sağlanmıştır. Yine aynı şekilde Sivas Suşehri ilçesinde limonotu, Akkışla ve Özvatan gibi Kayseri’nin 5 ilçesinde ise karabaşotu, civanperçemi gibi bitkilerin dikimi yapılmıştır” şeklinde konuştu.


01:42, 24.08.2017

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler