TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Duyurular » TÜRKİYE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ 7.ULUSAL BİLDİRİMİ TASLAK RAPORU

TÜRKİYE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ 7.ULUSAL BİLDİRİMİ TASLAK RAPORU

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, ülkemizin taraf olduğu Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında düzenli olarak “Ulusal Bildirim Raporu” ve “İki Yıllık Rapor” sunma yükümlülüğü bulunduğu, bu kapsamda taraflarınca Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği halinde “Türkiye'nin İklim Değişikliği 7.Ulusal Bildirimi ve 3. İki Yıllık Raporunun Hazırlanmasına Yönelik Destek Projesi”nin yürütüldüğü hatırlatılmaktadır. Proje ile ilgili detaylı bilgiye http://www.tr.undp.org/content/turkey/en/home/projects/support-for-the-preparation-of-turkey-s-7th-national-communicati.html bağlantısından erişilebilmektedir.

Söz konusu proje kapsamında, 7.Ulusal Bildirim Taslak Raporu çalışmaları tamamlanmış olup, kurum değerlendirmeleri alındıktan sonra hazırlanacak olan nihai raporun Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Sekretaryasına sunulacağı ifade edilmektedir.

“Türkiye İklim Değişikliği 7. Ulusal Bildirimi Taslak Raporu”na, https://we.tl/t-Qw8XUtaCDx linkinden ulaşılabilmektedir. Varsa taslak hakkındaki görüş ve önerilerinizin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne iletilmek üzere en geç 08.10.2018 tarihi mesai saati sonunu kadar nbozsoy@kayso.org.tr adresine elektronik ortamda gönderilmesi hususunu,


Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

03.10.2018


Tüm Duyurular